ניהול מדיות חברתיות

About G2M team

We offer 360 degrees global startup marketing services, from strategy to implementation, tailored to startups in 'post-seed to round-B stage' with none to small internal marketing teams. Our services include CMO services, PR, content marketing, social, lead-gen, ABM, paid media, marcom and a lot more. Learn more

מדיה חברתית היא אחד הכלים החזקים ביותר בארגז הכלים השיווקי. שימוש ראוי מביא ליצירת קשר אישי חזק הן עם הלקוחות הפוטנציאליים והן עם הלקוחות הקיימים של החברה. החשיבות של תכנית ברורה היא קריטית במקרה זה. ללא תכנית ברורה, התוצאה, מעבר לבזבוז אדיר של זמן, עלולה להיות משבר יח”צ.

האסטרטגיה שלנו

אלו ששת השלבים לפיהם אנחנו עובדים כשאנחנו בונים את אסטרטגית המדיה החברתית ללקוחות שלנו:

קביעת מטרות ויעדים

זהו השלב הראשון ביצירת אסטרטגית שיווק חברתית-תקשורתית. בשלב זה אנחנו מנסים להבין לאן החברה רוצה להגיע ומה מטרת מאמצי השיווק של הפעילות במדיה החברתית. בכדי להגביר את יעילות העבודה שלנו נתמקד, בשלב הראשוני, רק במטרה עיקרית אחת או שתיים. בשלב הבא, נגדיר יעדים ברורים המבוססים על מטרות אלה, כדי שנוכל למדוד ולכמת את ההתקדמות וההישגים שלנו.

אפיון הלקוחות של החברה

אסטרטגיה חברתית-תקשורתית מוצלחת ראשיתה בהתמקדות באנשים הנכונים, שימוש במסרים הנכונים ואיתור המקומות הנכונים להפצת מסרים אלו. בכדי לעשות זאת, נצטרך לחקור לעומק מיהו באמת קהל היעד של החברה, מי הם האנשים המרכיבים את קהל היעד ואיפה הם “מסתובבים”.

בחירת הערוצים הנכונים

בשלב זה, אנחנו כבר יכולים להחליט על סוגי המדיה החברתית הנכונים לקהל היעד של  החברה. לא כל מדיה חברתית מתאימה לכל מוצר/ שירות, או לכל קהל יעד. יש מגוון ערוצי מדיה חברתית מהם אנחנו יכולים לבחור (Facebook, LinkedIn, Twitter, Google+ … אבל יש עוד). אנו נבחר אך ורק בערוצים המתאימים ביותר לקהל היעד. בנוסף לנוכחות בערוצים החברתיים, נדאג למעורבות בפורומים וקבוצות מקצועיות, כדי למצב את החברה ואת מנהליה כמומחים בתחומם.

מה המתחרים עושים?

זה חשוב, כי התבוננות במתחרים של החברה יכולה לספר הרבה על מה עובד ומה לא מאחר והם מתמקדים באותו קהל יעד. אנחנו נחקור את המתחרים, נגלה באילו רשתות חברתיות הם פעילים ואז נלמד את התוכן שלהם, את ההצלחות והכישלונות שלהם. זה יעזור לנו לכוונן את הבחירות שכבר עשינו לגבי קהל היעד ולגבי הערוצים החברתיים והקבוצות המקצועיות בהם כדאי לנו לפעול.

בניית תכנית תוכן

נתחיל בבניית המסרים. משמעות הדבר היא, שימוש בסדרת מסרים עיקריים שיהדהדו ויתפשטו בקרב קהל היעד של החברה. לאחר בחירת המסרים העיקריים, “נפרק” כל אחד מהם למספר רמות, כדי ליצר היררכיית מסרים פשוטה. ברגע שהמסרים יהיו מוכנים, נעבור לפיתוח תכנית תוכן חזקה שתספק חומר מרתק לקהל היעד. ישנם סוגים רבים של תוכן שממנו נצטרך לבחור. התוכן צריך להישאר בקו אחד עם המסרים הכלליים ולהתאים לערוצים בהם נשתמש. נדאג לכך שתוכן המדיה החברתית לא יהיה מורכב רק ממידע על המוצר, אלא יעניק ערך בעל משמעות קהל היעד.

ניהול המדיה החברתית באופן שוטף ויומיומי

נוכחות החברה במדיה החברתית צריכה להיות מתמשכת. כמו כן, היא חייבת לכלול תוכן עדכני על בסיס קבוע. העבודה היומיומית שלנו תכלול מחקר, איסוף והצגת התוכן הדיגיטלי הסובב את המוצר הספציפי/ השירות (= content curation ). עבודה זו תאפשר לנו להישאר מעודכנים בכל דבר בשוק שהוא חדש ורלוונטי לקהל היעד (בתחום של השירות / המוצר). בנוסף, נשתמש באיסוף וניתוח הנתונים כדי לפקח, לעקוב אחר ההתקדמות ולמדוד את הפעילות.

.

Website | + posts

Einav Laviv is a tech and startup marketing exec. with 20 years of experience, and a Co-Founder at G2Mteam, which supports Israeli startups with full-stack global marketing services since 2014. She lives, breathes, and loves deep tech & data driven marketing